Plasty pro zdravotní techniku

Veškeré materiály splňují příslušné požadavky pro použití v oblasti zdravotnictví. Ve spojení s vysokým stupněm znalostí konkrétních aplikací je použití těchto plastů základem úspěchu našich zákazníků v oblasti zdravotnictví.

U materiálů řady Medical Grade byla testována jejich biokompatibilita. Tím bylo ověřeno, že tyto materiály žádným způsobem nepoškozují zdraví.

Biokompatibilita

Využíváme plasty a aditiva, které již byly v použití v lékařské technických aplikací pro mnoho let. Tyto suroviny jsou FDA-kompatibilní a bez těžkých kovů.

Chemická odolnost

MG-výrobky mají dobrou chemickou odolnost vůči různým konvenční dezinfekčních a čisticích prostředků.

Sterilizace výkon

Velký počet našich vysoce výkonných materiálech, jsou velmi snadno sterilizovatelné pomocí horké páry, ethylenoxid, plazmy a gama záření.

FDA kompatibilita

Většina našich vysoce výkonných materiálech splňuje požadavky FDA. Mnoho barev našich výrobků MG-byly také testovány na těchto pokynů, které pozoruje.

Hydrolýza odpor

Vynikající hydrolýza odolnost našich MG produktů je nezbytné pro sterilisability s horkou párou - a tedy samozřejmostí.

Dnes jsou koncové výrobky z našich materiálů používány na mnoha lékařských aplikací, přístrojů a zařízení. Kromě Medical Grade materiálů s prokázanou biokompatibilitou jsou to také standardní materiály, které nepřicházejí do přímého styku s pacienty.

Chirurgické nástroje

Vedle držáků a madel běžných chirurgických nástrojů či adaptérů sond v ortopedii se vysokovýkonnostní plasty používají také jako prvky pro zařízení v neinvazivní chirurgii. Jako příklad můžeme uvést oční trychtýřek, svírací kroužky či periferní koncové hlavy endoskopů. Dobrá odolnost vůči desinfekčním prostředkům a sterilizačním procesům jsou dnes základním požadavkem pro použití na lékařských klinikách a v nemocnicích.

Zubní technologie

Kromě nástrojů používaných k profylaxi zubních nemocí se materiály Röchling používají také pro léčbu či speciální terapie. Při takovémto použití je nezbytné, aby tyto nástroje neměli problém vydržet mnohonásobné desinfekční a sterilizační procesy.

Diagnostická radiologie

Velice rozměrná snímkovací zařízení, jako je RTG, počítačová tomografie či magnetický rezonance, si dnes člověk bez použití plastů nedovede představit. Plasty nám nenápadně slouží jak uvnitř zařízení, tak i jako biokompatibilní součástky přicházející do přímého kontaktu s pacienty (např. jako pomocné nástroje či bioptické jednotky). Na rozdíl od kovových materiálů jsou mnohé plasty velice nenápadné a nenarušují průběh diagnostického procesu.

Terapeutické systémy

U anestetizačních jednotek a respirátorů se používají plastové písty, ventilky a adaptéry. Dializační jednotky a kardiovaskulární podpůrné systémy jsou ukázky terapeutických systémů, u kterých se běžně používají plasty od společnosti Röchling.

Farmacie & biotechnologie

Nezáleží na tom, jestli jde o spektrometr pro přístrojovou analýzu nebo o chromatograf pro čištění proteinů na výrobu léčiv. Ve všech těchto přístrojích a zařízeních najdou komponenty vyrobené z polotovarů společnosti Röchling.

V této kategorii nejsou žádné články. Jsou li na stránce zobrazeny podkategorie, mohou obsahovat články.

Žádost o zaslání technického listu

Nesprávný formát
Zadejte, prosím, e-mailovou adresu
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
Nesprávný formát

* takto označená pole jsou povinná

Aktuálně
9.4. 2024

AMPER 2024

AMPER 2024 Ve dnech 19.–21. 3. 2024 proběhl 30. ročník veletrhu AMPER v halách V a F. AMPER je největší mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, osvětlení,…
8.3. 2024

AMPER 2024

  Poslední týdny se u nás nesou ve znamení příprav na veletrh Amper, který se bude se konat od 19. do 21. března v Brně. Tento veletrh je pro nás klíčovou…
Kontakt
LABARA s.r.o.
Jindřichov 33
595 01 Velká Bíteš
tel.: +420 566 533 128
fax: +420 566 533 111
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Nahoru