O firmě

pdfCatalogue_EN.pdf 

pdfKatalog_CZ.pdf

Labara

Firma LABARA s.r.o. byla založena v roce 1995 jako obchodní organizace. Hlavní činností byl nákup a prodej vrstvených elektroizolačních materiálů. Postupným rozvojem a zájmem zákazníků naše společnost rozšiřovala sortiment o kompletní dodávky pro elektrotechnický průmysl. Tak již v roce 1998 naše společnost mohla svým zákazníkům nabízet i opracování elektroizolačních materiálů, plastů a neželezných kovů na CNC strojích dle jejich požadavků a výkresové dokumentace. Nabízíme dodávky řezaných dílců, lakování dílců, lepení, tepelné tvarování plastů. Umíme vyhovět zákazníkovi - vyrobíme jak kusový výrobek, tak dodáme i ve velké sérii. Také provádíme následnou montáž elektrotechnických komponentů dle požadavků. Máme potřebné strojní vybavení k této činnosti - CNC soustruhy, CNC frézky, pily a vodní paprsek.

V našem sortimentu elektroizolačních materiálů naleznete - desky, tyče, trubky, drážkové izolace, technické tkanice, lepicí pásky, izolační trubičky, slídové izolace, kruhové a profilové měděné a hliníkové dráty pro vinutí, závojové rohože pro laminaci, skelné tkaniny a příze. Nabízíme rovněž vodiče a kabely pro elektrické rozvody.

Kvalita výroby je garantována certifikovaným systémem ISO 9001:2015 a dále nabízíme UL Repacking.

DSCF6052-02

DSCF6022

LABARA RUS

Naše společnost mnoho let spolupracuje se zákazníky z Ruské Federace a na podporu těchto aktivit se rozhodla založit v roce 2012 v Jekatěrinburgu dceřinou společnost LABARA-RUS.

Její hlavní činnosti jsou dodávky elektroizolačníchmateriálů pro elektrotechnický a strojírenský průmysl. Jsou to především výrobci transformátorů, elektrických zařízení, motorů a generátorů, tlumivek, reaktorů, výrobci dopravní techniky (vlaky, tramvaje, trolejbusy aj.) v Rusku a dalších postsovětských republikách.

Výrobní program společnosti je dělení a opracování elektrotechnických materiálů. LABARA-RUS využívá vlastní  technologii (know-how) na výrobu sklolaminátových trubek. Součástí výroby je lakováni a lepení elektroizolačníchmateriálů dle specifikace zákazníků. Pro speciální aplikace nabízíme dělení a opracování vodním paprskem.

Hlavní dodávané materiály jsou desky, tyče, trubky, plasty, drážkové izolace, technické tkanice, lepicí pásky, izolační trubičky, slídové izolace a jiné. Tyto materiály se dodávají ve standardněvýrobních formátech, ale hlavně formou přířezů a především obráběných dílců dle výkresové dokumentace zákazníka.

Elektroizolační materiály jsou dodávány dle norem GOST nebo evropských norem DIN. Labara-Rus má moderní technologické vybavení, nová CNC zařízení – formátovací pily, frézky a soustruhy.

BIZ

Pro další rozvoj společnosti a upevnění postavení na ruském trhu proběhla akvizice elektrotechnického závodu BIZ – Bobrovský izolační závod, který se nachází 35 km od Jekatěrinburgu, rozloha areálu zaujímá plochu 10 ha.

Bobrovský izolační závod je jedním z tradičních, dlouholetých výrobců elektro izolačních materiálů a dílců v Rusku.

Hlavním oborem činnosti závodu je výroba vrstvených deskových materiálů (různé typy výztuží – papírové, sklolaminátové a textilní).
Další výrobní divize jsou fóliové dielektrika, impregnované materiály, izolátory, textitové elektrotechnické tyče, sklolaminátové profily různých tvarů, dogbony, vrstvené lepenkové, elektrotechnické papírové trubky a tyče, sklolaminátové trubky.

Hlavními zákazníky Bobrovského izolačníhozávodu LLC jsou podniky z těchto odvětví:

  • Elektrotechnika (vysoké a nízké napětí, transformátory, výroba kabelů)
  • Energetika (elektromotory, turbogenerátor, vakuové přepínače, izolátory)
  • Elektronika (mikroelektronika, desky plošných spojů, měřicí přístroje)
  • Hutnictví
  • Stavebnictví

Bobrovský izolační závod je společnost s dlouholetými zkušenostmi v elektrotechnické výrobě izolačních materiálů. V součinnosti s tradičními způsoby výroby a současnými moderními technologiemi jsou používat nové výrobní postupy a moderní vybavení. Naši zaměstnanci jsou vysoce kvalifikovaní a školení, tak aby naše zboží vždy splňovalo vysoké požadavky na kvalitu a uspokojilo veškeré potřeby zákazníka.

Systém managementu jakosti společnosti BIZ je certifikován dle normy ISO 9001-2011.

Aktuálně
6.12. 2019

SPS IPC Drives 2019

Vážení obchodní přátelé, velmi rádi bychom touto cestou poděkovali za Vaši přízeň a hlavně Vaši návštěvu na našem stánku v rámci veletrhu SPS IPC…
26.9. 2019

ZOO Schönbrunn ve Vídni

V neděli 22. září 2019 uspořádala společnost LABARA s.r.o. pro své zaměstnance a jejich rodiny výlet do zoologické zahrady v krásných zahradách zámku…
Kontakt
LABARA s.r.o.
Jindřichov 20, (areál ZD)
595 01 Velká Bíteš
tel.: +420 566 533 128
fax: +420 566 533 111
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Nahoru