O firmě

pdfCatalogue_EN.pdf                            

pdfKatalog_CZ.pdf

Labara

Firma LABARA s.r.o. byla založena v roce 1995 jako obchodní organizace. Hlavní činností byl nákup a prodej vrstvených elektroizolačních materiálů. Postupným rozvojem a zájmem zákazníků naše společnost rozšiřovala sortiment o kompletní dodávky pro elektrotechnický průmysl. Tak již v roce 1998 naše společnost mohla svým zákazníkům nabízet i opracování elektroizolačních materiálů, plastů a neželezných kovů na CNC strojích dle jejich požadavků a výkresové dokumentace. Nabízíme dodávky řezaných dílců, lakování dílců, lepení, tepelné tvarování plastů. Umíme vyhovět zákazníkovi - vyrobíme jak kusový výrobek, tak dodáme i ve velké sérii. Také provádíme následnou montáž elektrotechnických komponentů dle požadavků. Máme potřebné strojní vybavení k této činnosti - CNC soustruhy, CNC frézky, pily a vodní paprsek.

V našem sortimentu elektroizolačních materiálů naleznete - desky, tyče, trubky, drážkové izolace, technické tkanice, lepicí pásky, izolační trubičky, slídové izolace, kruhové a profilové měděné a hliníkové dráty pro vinutí, závojové rohože pro laminaci, skelné tkaniny a příze. Nabízíme rovněž vodiče a kabely pro elektrické rozvody.

Kvalita výroby je garantována certifikovaným systémem ISO 9001:2015 a dále nabízíme UL Repacking.

DSCF6052-02

DSCF6022

Společnost Labara s.r.o. uspěla v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) se svojí žádostí „LABARA marketing 2017 – 2019".
Registrační žádost CZ.01.2.111/0.0/0.0/16_047/0009100.
Projekt zahrnuje účast na evropských výstavách s cílem zvýšit konkurenceschopnost na mezinárodních trzích.Labara marketing2

 

LABARA RUS

Naše společnost mnoho let spolupracuje se zákazníky z Ruské Federace a na podporu těchto aktivit se rozhodla založit v roce 2012 v Jekatěrinburgu dceřinou společnost LABARA-RUS.

Její hlavní činnosti jsou dodávky elektroizolačníchmateriálů pro elektrotechnický a strojírenský průmysl. Jsou to především výrobci transformátorů, elektrických zařízení, motorů a generátorů, tlumivek, reaktorů, výrobci dopravní techniky (vlaky, tramvaje, trolejbusy aj.) v Rusku a dalších postsovětských republikách.

Výrobní program společnosti je dělení a opracování elektrotechnických materiálů. LABARA-RUS využívá vlastní  technologii (know-how) na výrobu sklolaminátových trubek. Součástí výroby je lakováni a lepení elektroizolačníchmateriálů dle specifikace zákazníků. Pro speciální aplikace nabízíme dělení a opracování vodním paprskem.

Hlavní dodávané materiály jsou desky, tyče, trubky, plasty, drážkové izolace, technické tkanice, lepicí pásky, izolační trubičky, slídové izolace a jiné. Tyto materiály se dodávají ve standardněvýrobních formátech, ale hlavně formou přířezů a především obráběných dílců dle výkresové dokumentace zákazníka.

Elektroizolační materiály jsou dodávány dle norem GOST nebo evropských norem DIN. Labara-Rus má moderní technologické vybavení, nová CNC zařízení – formátovací pily, frézky a soustruhy.

BIZ

Pro další rozvoj společnosti a upevnění postavení na ruském trhu proběhla akvizice elektrotechnického závodu BIZ – Bobrovský izolační závod, který se nachází 35 km od Jekatěrinburgu, rozloha areálu zaujímá plochu 10 ha.

Bobrovský izolační závod je jedním z tradičních, dlouholetých výrobců elektro izolačních materiálů a dílců v Rusku.

Hlavním oborem činnosti závodu je výroba vrstvených deskových materiálů (různé typy výztuží – papírové, sklolaminátové a textilní).
Další výrobní divize jsou fóliové dielektrika, impregnované materiály, izolátory, textitové elektrotechnické tyče, sklolaminátové profily různých tvarů, dogbony, vrstvené lepenkové, elektrotechnické papírové trubky a tyče, sklolaminátové trubky.

Hlavními zákazníky Bobrovského izolačníhozávodu LLC jsou podniky z těchto odvětví:

  • Elektrotechnika (vysoké a nízké napětí, transformátory, výroba kabelů)
  • Energetika (elektromotory, turbogenerátor, vakuové přepínače, izolátory)
  • Elektronika (mikroelektronika, desky plošných spojů, měřicí přístroje)
  • Hutnictví
  • Stavebnictví

Bobrovský izolační závod je společnost s dlouholetými zkušenostmi v elektrotechnické výrobě izolačních materiálů. V součinnosti s tradičními způsoby výroby a současnými moderními technologiemi jsou používat nové výrobní postupy a moderní vybavení. Naši zaměstnanci jsou vysoce kvalifikovaní a školení, tak aby naše zboží vždy splňovalo vysoké požadavky na kvalitu a uspokojilo veškeré potřeby zákazníka.

Systém managementu jakosti společnosti BIZ je certifikován dle normy ISO 9001-2011.

Aktuálně
22.6. 2020

Mediální stopa Labary v magazínu Strojírenství.cz

Strojirenstvi.cz: Robotizace v zakázkové výrobě přináší vysokou flexibilitu Před časem nás navštívila Iva Duroňová, šéfredaktorka magazínu Strojirenstvi.cz,…
6.12. 2019

SPS IPC Drives 2019

Vážení obchodní přátelé, velmi rádi bychom touto cestou poděkovali za Vaši přízeň a hlavně Vaši návštěvu na našem stánku v rámci veletrhu SPS IPC…
Kontakt
LABARA s.r.o.
Jindřichov 20, (areál ZD)
595 01 Velká Bíteš
tel.: +420 566 533 128
fax: +420 566 533 111
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Nahoru