O firmě

pdfCatalogue_EN.pdf 

pdfKatalog_CZ.pdf

Labara

Firma LABARA s.r.o. byla založena v roce 1995 jako obchodní organizace. Hlavní činností byl nákup a prodej vrstvených elektroizolačních materiálů. Postupným rozvojem a zájmem zákazníků naše společnost rozšiřovala sortiment o kompletní dodávky pro elektrotechnický průmysl. Tak již v roce 1998 naše společnost mohla svým zákazníkům nabízet i opracování elektroizolačních materiálů, plastů a neželezných kovů na CNC strojích dle jejich požadavků a výkresové dokumentace. Nabízíme dodávky řezaných dílců, lakování dílců, lepení, tepelné tvarování plastů. Umíme vyhovět zákazníkovi - vyrobíme jak kusový výrobek, tak dodáme i ve velké sérii. Také provádíme následnou montáž elektrotechnických komponentů dle požadavků. Máme potřebné strojní vybavení k této činnosti - CNC soustruhy, CNC frézky, pily a vodní paprsek.

V našem sortimentu elektroizolačních materiálů naleznete - desky, tyče, trubky, drážkové izolace, technické tkanice, lepicí pásky, izolační trubičky, slídové izolace, kruhové a profilové měděné a hliníkové dráty pro vinutí, závojové rohože pro laminaci, skelné tkaniny a příze. Nabízíme rovněž vodiče a kabely pro elektrické rozvody.

Kvalita výroby je garantována certifikovaným systémem ISO 9001:2009 a dále nabízíme UL Repacking.

DSCF6052-02

DSCF6022

LABARA RUS

Naše společnost mnoho let spolupracuje se zákazníky z Ruské Federace a na podporu těchto aktivit se rozhodla založit v roce 2012 v Jekatěrinburgu dceřinou společnost LABARA-RUS.

Její hlavní činnosti jsou dodávky elektroizolačníchmateriálů pro elektrotechnický a strojírenský průmysl. Jsou to především výrobci transformátorů, elektrických zařízení, motorů a generátorů, tlumivek, reaktorů, výrobci dopravní techniky (vlaky, tramvaje, trolejbusy aj.) v Rusku a dalších postsovětských republikách.

Výrobní program společnosti je dělení a opracování elektrotechnických materiálů. LABARA-RUS využívá vlastní  technologii (know-how) na výrobu sklolaminátových trubek. Součástí výroby je lakováni a lepeni elektroizolačníchmateriálů dle specifikace zákazníků. Pro speciální aplikace nabízíme děleni a opracováni vodním paprskem.

Hlavni dodávané materiály jsou desky, tyče,trubky, plasty, drážkové izolace, technické tkanice, lepicí pásky, izolační trubičky, slídové izolacea jiné. Tyto materiály se dodávají ve standardněvýrobních formátech, ale hlavně formou přířezů apředevším obráběných dílců dle výkresové dokumentace zákazníka.

Elektroizolační materiály jsou dodávány dle norem GOST nebo evropských norem DIN. Labara-Rus má moderní technologické vybaveni, nová CNCzařízení – formátovací pily, frézky a soustruhy.

BIZ

Pro další rozvoj společnosti a upevnění postavení na ruském trhu proběhla akvizice elektrotechnického závodu BIZ – Bobrovský izolační závod, který se nachází 35 km od Jekatěrinburgu, rozloha areálu zaujímá plochu 10 ha.

Bobrovský izolační závod je jedním z tradičních, dlouholetých výrobců elektro izolačních materiálů a dílců v Rusku.

Hlavním oborem činnosti závodu je výroba vrstvených deskových materiálů (různé typy výztuží – papírové, sklolaminátové a textilní).
Další výrobní divize jsou fóliové dielektrika, impregnované materiály, izolátory, textitové elektrotechnické tyče, sklolaminátové profily různých tvarů, dogbony, vrstvené lepenkové, elektrotechnické papírové trubky a tyče, sklolaminátové trubky.

Hlavními zákazníky Bobrovského izolačníhozávodu LLC jsou podniky z těchto odvětví:

  • Elektrotechnika (vysoké a nízké napětí, transformátory, výroba kabelů)
  • Energetika (elektromotory, turbogenerátor, vakuové přepínače, izolátory)
  • Elektronika (mikroelektronika, desky plošných spojů, měřicí přístroje)
  • Hutnictví
  • Stavebnictví

Bobrovský izolační závod je společnost s dlouholetými zkušenostmi v elektrotechnické výrobě izolačních materiálů. V součinnosti s tradičními způsoby výrobya současnými moderními technologiemi jsou používat nové výrobní postupy a moderní vybavení. Naši zaměstnanci jsou vysoce kvalifikováni a školeni, tak aby naše zboží vždy splňovalo vysoké požadavky na kvalitu a uspokojilo veškeré potřeby zákazníka.

Systém managementu jakosti společnosti BIZ je certifikována dle normy ISO 9001-2011.

Aktuálně
30.6. 2017

Cwieme 2017

Vážení obchodní přátelé, chtěli bychom Vám touto cestou poděkovat za Vaši přízeň a za Vaši návštěvu našeho stánku v rámci mezinárodního veletrhu…
25.5. 2017

Industry Days MAch TEch 2017

Děkujeme za návštěvu našich obchodních partnerů na letošní výstavě INDUSTRY DAYS, která se konala ve dnech 9. - 12. května 2017 na…
Nahoru